31.08.2009 - Het VU Medisch Centrum heeft voor het eerst bij een vier maanden oude baby gehoorapparaten in beide oren geïmplanteerd. Dit is uniek omdat deze implantatie tot op heden alleen bij eenjarige kinderen werd uitgevoerd.
Echter in het geval van de vier maanden oude baby was er haast bij geboden omdat het de enige manier zou zijn om het jongetje ooit nog te leren horen. In dit specifieke geval was er namelijk sprake van littekenvorming die een dergelijke operatie zoals deze onmogelijk zou hebben gemaakt.
Chirurgen van het VU Medisch Centrum geven aan dat het de eerste keer is dat deze ingreep bij een baby wordt uitgevoerd. Al tijdens de operatie bleek met behulp van minimale elektrische stimulatie een reactie in de gehoorzenuw zichtbaar in beide slakkenhuizen die erop duiden dat de operatie succesvol is verlopen.
Het jongetje was als gevolg van hersenvliesontsteking aan beide oren doof geworden en zou zonder deze implantaten niet de mogelijkheid hebben om ooit te leren horen. Met de implantaten is dit wel mogelijk. De gehoortoestellen zijn hierbij geïmplanteerd en met behulp van een externe spraakprocessor die later achter het oor wordt aangesloten wordt het jongetje in staat gesteld om zijn gehoor en spraak verder te ontwikkelen.